AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: Święto Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa – 27 grudnia 2020 roku


1. Kalendarz liturgiczny
Niedziela – Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – modlimy się za nasze rodziny, aby były Bogiem silne; dziś też Święto św. Jana Ewangelisty, poświęcenie wina.
Poniedziałek – Święto Świętych Młodzianków, męczenników
Wtorek – wspomnienie św. Tomasza Becketa, bpa i męczennika
Czwartek – Ostatni dzień roku 2020. Zapraszany na Mszę św. o godz. 18.00 z okolicznościowym kazaniem. Na zakończenie Mszy św. wieczornej zaśpiewamy dziękczynne Te Deum laudamus – Ciebie Boga wysławiamy za otrzymane łaski w minionym roku, co jest połączone z możliwością zyskania odpustu zupełnego.
Piątek – Pierwszy dzień Nowego Roku 2020 – w liturgii UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. Msze święte w porządku niedzielnym o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00; o 17.30 – Nieszpory Eucharystyczne
Sobota – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła.

2. I Piątek i I sobota miesiąca stycznia
W Nowy Rok wypada I piątek miesiąca stycznia – zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej, chorych odwiedzaliśmy już na Boże Narodzenie; I Sobota miesiąca. Zachęcamy do wynagradzania Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i zniewagi całego świata.

3. Wizyta duszpasterska
Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa w tym roku z powodu pandemii koronawirusa kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej nie będzie

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania zakończenia Starego Roku i obfitości Bożych łask w Nowym Roku 2021. Szczęść Boże!