AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 3 Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020 roku


1. Dzisiaj 3 Niedziela Adwentu – nazywa się Niedzielą Gaudete to znaczy „radujmy się”, ponieważ Liturgia Słowa zachęca nas do radości, gdyż czas Bożego Narodzenia jest już blisko. Przypominamy o spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia.
Zapraszamy na Roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00 rano.

2. Świece Caritas i opłatki
Po Mszy św. można jeszcze nabyć w kościele świece Caritas i opłatki. Dochód ze złożonych ofiar jest przeznaczony na pomoc, jakiej udziela Caritas Polska w krajach gdzie toczy się wojna, a część dla niezamożnych parafian. Odbiór paczek dla naszych parafian będzie w przyszłym tygodniu.

3. Odwiedziny chorych
W przyszły wtorek 22.12.2019 po południu od 14.00 możliwość odwiedzenia chorych, których zwykle odwiedzamy na Pierwszy Piątek miesiąca. Prosimy rodziny o zgłoszenie chorych i starszych, którzy nie są na liście I-szo piątkowej. Będziemy też dzwonić, czy chorzy życzą sobie odwiedzin księdza, ponieważ ciągle panuje epidemia koronawirusa.

4. Podziękowanie za ofiary na remonty kopuły
Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Parafianom oraz wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc w pokryciu kosztów remontu dachu naszego kościoła. Dziękujemy Społecznemu Komitetowi Odnowy Zabytków Krakowa oraz Radzie Miasta Krakowa i Prezydentowi naszego miasta za poważną pomoc w pokryciu kosztów remontu. Do wykonania pozostał nam mały da-szek na zakrystii ok 200 m2, ponieważ nie został on ujęty w przedmiarach, dlatego w przyszłym roku będziemy kończyć tę część.

5. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej
W tym tygodniu zmarł + Ryszard Andrzej Marciniec z ul. Gertrudy, przeżył 65 lat, pogrzeb odbył się w piątek na Batowicach. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej 3 Niedzieli Adwentu