AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 1 Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 roku

1. Adwent
Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu. Kościół wspominając pierwsze przyjście Chrystusa kieruje nasze myśli i serca ku oczekiwaniu Jego przyjścia na końcu czasów. Zachęcamy do pobożnego przeżycia Adwentu.

2. Kalendarz liturgiczny
Poniedziałek – Święto św. Andrzeja Apostoła
Środa – wspomnienie św. Rafała Chylińskiego, kapłana
Czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
Piątek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników
Niedziela – wspomnienie św. Mikołaja biskupa

3. Roraty
Dzieci z lampionami i dorosłych zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 18.00. W sobotę roraty będą o godz. 7.00 rano. W tym roku nie będzie rorat w Rycie Trydenckim lecz tradycyjna Msza św. w czwartek o godz. 19.00. Będziemy również kontynuować codzienną adorację Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy. Na czas Adwentu zachęcamy do udekorowania na-szych mieszkań wieńcem adwentowym czy świecą adwentową.

4. Pierwszy piątek i Pierwsza sobota miesiąca
W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca grudnia. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. z racji I Piątku i I Soboty. Z powodu koronawirusa nie będziemy odwiedzać chorych z okazji I Piątku i I Soboty. Odwiedziny chorych, jeśli będą sobie tego życzyć, będą możliwe w ostatnim tygodniu przed Bożym Narodzeniem.

5. Akademickie Koło Przyjaciół Radia Maryja
Akademickie Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę 2.12.2020 na ostatnią w tym roku Mszę św. spotkanie, które odbędzie się w kościele z uwagi na przepisy epidemiologiczne. Według ostatnich regulacji w naszym kościele może przebywać ok. 100 osób. Serdecznie zapraszamy.

6. Prasa katolicka
Dziękuję bardzo za zabranie starych numerów Gościa Niedzielnego i Niedzieli. W tym tygodniu jest nowy numer wpisu poświęcony osobie ks. Kard. S. Dziwisza.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli adwentowej spędzonej w gronie rodzinnym oraz błogosławionego tygodnia.