AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie: 33 Niedziela zwykła – 15.11.2020


1. Kalendarz liturgiczny:
Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w całym kościele jako IV Światowy Dzień Ubogiego. O godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Poniedziałek – Rocznica poświęcenia Bazyliki św. Piotra i Pawła
Wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
Środa – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
Czwartek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
Piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
Sobota – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

2. Ostatnia niedziela roku liturgicznego
W przyszłą niedzielę, ostatnią roku liturgicznego, na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy akt zawierzenia świata Sercu Jezusowemu. Uczestniczenie w tym nabożeństwie i odnowienie zawierzenia Sercu Pana Jezusa jest połączone z możliwością zyskania odpustu zupełnego.

3. Podziękowanie za wsparcie na remont dachu
Dziękuję bardzo wszystkim ofiarodawcom za pomoc w remoncie dachu naszego kościoła. W przyszłym roku będziemy kontynuować dalsze prace przy kościele. Będziemy chcieli zająć się dziedzińcem przed kościołem i górną zakrystią.

4. Nabożeństwo za zmarłych i modlitwa za naszych Pasterzy
Codziennie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Będziemy również modlić się w intencji ks. kard. S. Dziwisza wobec ataków, jakie ostatnio niektóre media przypuściły na jego osobę. Będziemy polecać Bogu również Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, bpa Jana Szkodonia i innych Biskupów o łaski potrzebne dla nich, aby byli wierni Chrystusowi i Kościołowi. W pierw-szych wiekach chrześcijaństwa, gdy św. Piotr czy św. Paweł znajdowali się w więzieniu, cały Kościół modlił się za swoich Pasterzy.

Na ten czas zmagania z wirusem Covida wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli. Szczęść Boże!