Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 31. Niedziela Zwykła – Uroczystość Wszystkich Świętych: 1 listopada 2020


1. Kalendarz liturgiczny:
31 Niedziela zwykła – dziś obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00. Po Mszy św. wieczornej procesja z modlitwami za zmarłych.
Poniedziałek – wspomnienie Wszystkich Wiernych ZmarłychDzień Zaduszny, po wieczornej Mszy św. procesja za zmarłych
Wtorek – wspomnienie św. Marcina de Porres
Środa – św. Karola Boromeusza, biskupa.

2. Modlitwa za zmarłych
W Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych będziemy modlić się za zmarłych wypominanych przed Mszą św. wieczorną w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Zgodnie z decyzją Ojca św. Franciszka możliwość zyskania odpustu zupełnego za zmarłych przez cały listopad. W tych dniach, aby zyskać odpust zupełny należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i odmówić modlitwę „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga” i dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.

3. Zamknięte cmentarze
W związku z tym, że nasze cmentarze zostały zamknięte na 3 dni z powodu pandemii koronawirusa zapraszamy do naszego kościoła, aby pomodlić się za swoich zmarłych i zapalić symboliczną lampkę.

4. I Piątek i I Sobota miesiąca
W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca listopada. Możliwość odwiedzenia chorych w piątek od godz. 14.00. Wszystkich zachęcamy do spowiedzi z okazji I Piątku i I Soboty miesiąca.

5. Podziękowanie za czuwanie przed kościołem
Dziękuję bardzo naszym parafianom, młodzieży i policji, którzy czuwali i nadal czuwają przed naszym kościołem w czasie rozruchów ulicznych, spowodowanych ogłoszeniem wyroku przez Trybunał Konstytucyjny. Módlmy się za naszą Ojczyznę o spokój i zgodę w naszym narodzie.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy pełnego refleksji i modlitwy przeżywania Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Niech nam Bóg błogosławi.