Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 21. Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2020r.

1. Kalendarz liturgiczny:
Niedziela – 21 Niedziela zwykła, wspomnienie św. Róży z Limy
Poniedziałek – św. Bartłomieja Apostoła
Wtorek – wspomnienie św. Józefa Kalasantego, kapłana
Środa – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej
Czwartek – wspomnienie św. Moniki
Piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
Sobota – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
Niedziela – dziękczynienie za plony ziemi

2. Zmiany w naszej parafii
Ks. abp Marek Jędraszewski zamianował ks. mgr Tomasza Kołodziejczyka wikariuszem parafii św. Andrzeja Boboli w Węgrzcach , jednocześnie mianował ks. mgr Michała Dziedzica nowym wikariuszem w naszej parafii. Ks. abp mianował również ks. kan. Piotra Guzika, który pomagał u nas, penitencjarzem Bazylki Mariackiej. Pożegnanie ks. Tomasza i ks. Piotra będzie miało miejsce na Mszy św. wieczornej w środę o godz. 18.00

3. Pielgrzymka Służby Liturgicznej do Kalwarii Zebrzydowskiej
W sobotę 29 sierpnia br odbędzie się pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej, jako dziękczynienie za dar wakacji i rekolekcji.

4. I Komunia święta
Z powodu koronawirusa I Komunie Święte w naszej parafii zostały przeniesione na wrzesień. W kolejne niedziele 13.09, 20.09 i 27.09 będą miały miejsce uroczystości pierwszokomunijne ze Szkoły Społecznej nr4, następnie ze Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek. I ze Szkoły podstawowej nr 16 z ul. Dietla. Wspierajmy modlitwą dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziny.

5. Miesiąc trzeźwości
Zachęcamy do zachowania trzeźwości od alkoholu w ciągu całego miesiąca sierpnia. Sierpień jest miesiącem kiedy wspominamy Powstanie Warszawskie oraz powstanie Solidarności.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego odpoczynku niedzielnego!