Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego VII Niedziela Wielkanocna 24 maja 2020 r.


1. Kalendarz liturgiczny
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – dziś w całym Kościele przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wpatrujemy się w niebo, gdzie wstępuje nasz Zbawiciel i gdzie Bóg Ojciec przygotował dla nas mieszkanie.
W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – w piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą łączymy z nabożeństwem majowym.
Poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza VII, Papieża
Wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, Kapłana
Środa – wspomnienie św. Augustyna z Canterbur, Biskupa
Czwartek – rocznica śmierci Sł. Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego, Prymasa Polski
Piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej
Sobota – wspomnienie św. Jana Sarkandra, Kapłana i Męczennika

2. Święcenia Prezbiteratu na Wawelu
W przyszłą sobotę, 30.05.2020 o godz. 10.00 odbędą się święcenia kapłańskie w Katedrze Wawelskiej. Pamiętajmy w modlitwie o nowo wyświęconych kapłanach i módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne

3. Nabożeństwa majowe i udział wiernych w modlitwie
Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w naszym kościele o godz. 17.30. W naszym kościele może pomieścić się 150 osób. Serdecznie zapraszamy na Msze święte i nabożeństwa. Miejsca siedząc zostały oznaczone białą karteczką.

4. Prace przy kościele
Rozpoczęliśmy ostatni etap prac przy wymianie blachy na dachu kościoła. Od strony Sióstr klarysek zostały już ustawione rusztowania. Prace potrwają do końca października Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za pomoc.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli z rodziną i w rodzinie oraz owocnego przygotowania na Zesłanie Ducha Świętego