Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020r.

1. Kalendarz liturgiczny
Niedziela – VI Niedziela Wielkanocna za Tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
Poniedziałek – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Marianów
Środa – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny
Czwartek – wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika
Piątek – wspomnienie św. Rity z Casci

2. Dni Krzyżowe – w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawniej nazywane „dniami krzyżowymi”). Będziemy modlić się o oddalenie klęsk żywiołowych szczególnie suszy oraz o deszcz.

3. Nabożeństwa majowe i udział wiernych w modlitwie
Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w naszym kościele o godz. 17.30. Według ostatnich decyzji władz państwowych w naszym kościele może pomieścić się 150 osób. Serdecznie zapraszamy na Msze święte i nabożeństwa. Miejsca siedząc zostały oznaczone białą karteczką.

4. Prace przy kościele
W tym roku podejmujemy ostatni etap prac przy wymianie blachy na dachu. Od strony Sióstr klarysek zostały już ustawione rusztowania. Dziękujemy Siostrom Klaryskom za życzliwość. Wartość materiału u prac przy trzecim etapie wymiany blachy wynosi 2,8 mln zł. 44% wynosi dotacja ze SKOZK-u, 10% z Urzędu Miasta. O pozostałe fundusze będziemy się starać we własnym zakresie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za pomoc.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia niedzieli jako Dnia Pańskiego w rodzinie i z rodziną. Szczęść Boże!