Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020r.

1. Kalendarz liturgiczny
Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przez cały tydzień modlimy się o dobre powołania kapłańskie i zakonne.
Poniedziałek – święto św. Floriana, Męczennika, Patrona Krakowa
Wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
Środa – święto Apostołów Filipa i Jakuba
Piątek – Uroczystość św. Stanisława Bpa i M, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. W piątek w katedrze na Wawelu święcenia diakonatu. Z racji na uroczystość w naszej diecezji nie obowiązuje post

2. Procesja ku czci św. Stanisława
Za tydzień tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę. W tym roku z uwagi na koronawirusa procesji nie będzie. Będzie natomiast uroczysta suma na Wawelu o godz. 10.30, a wieczorem ks. abp M. Jędraszewski odprawi na Skałce Mszę św. o godz. 19.00.

3. Podziękowania za ofiary
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiarę na tacę w ub. niedzielę oraz wpłacili na konto naszej parafii. Kryzys spowodowany epidemia koronawirusa dotknął nas wszystkich, dlatego wzajemnie sobie pomagajmy.

4. Msze św. niedzielne i Nabożeństwa majowe

Zapraszamy do naszego kościoła na Msze św. niedzielne, również ministrantów i lektorów. Wprawdzie dyspensa od Mszy św. niedzielnej nie została jeszcze zniesiona, ale w naszym kościele może zmieścić się ponad 100 osób. Nabożeństwa majowe odbywają się w naszym kościele o 17.30, przed Mszą św. wieczorną.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej Czwartej Niedzieli Wielkanocnej, niedzieli Chrystusa Dobrego Pasterza. Szczęść Boże!