Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 7. Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020r.

1. Kalendarz liturgiczny:
7 Niedziela zwykła – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i do podjęcia postanowienia trzeźwości na cały Wielki Post. Informujemy, że w naszej parafii działa grupa anonimowych alkoholików, która spotyka się w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej. Grupa AA zaprasza wszystkich, którzy pragną zmienić swoje życie w duchu trzeźwości.
Zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne w niedzielę o 17.30
 
2. ŚRODA POPIELCOWA – w środę rytem posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. W środę obowiązuje post ścisły to znaczy nie spożywamy potraw mięsnych. Można przyjąć trzy posiłki – dwa lekkie i jeden pełny. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00 i 18.003. WIELKI POST
W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post – czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych; czas pokuty i umartwienia; czas rozważania Męki Pańskiej. Przez najbliższych siedem tygodni będziemy gromadzić się w naszym kościele na nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 i na Gorzkich żalach w niedzielę również o godz. 17.00.
Odpust zupełny – za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego4. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w tym roku w Wielkim Tygodniu od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 wieczorem.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli z rodzina i w rodzinie. Szczęść Boże!