Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 3 Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2019 roku

1. 3 Niedziela Adwentu – dzisiejsza niedziela adwentowa nazywa się Niedzielą Gaudete to znaczy „radujmy się”, ponieważ Liturgia Słowa zachęca nas do radości, gdyż czas Bożego Narodzenia jest już blisko. Przypominamy o spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia.
Zapraszamy na Roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00 rano. Roraty w Rycie Trydenckim w środę o 6.00 rano.

2. Świece Caritas i opłatki
Po Mszy św. można jeszcze nabyć w kościele świece Caritas i opłatki. Dochód ze złożonych ofiar jest przeznaczony na pomoc, jakiej udziela Caritas Polska w krajach gdzie toczy się wojna, a część dla niezamożnych parafian. Odbiór paczek dla naszych parafian będzie w przyszłym tygodniu.

3. Odwiedziny chorych
W przyszły poniedziałek 23.12.2019 po południu od 14.00 odwiedzimy chorych, których zwykle odwiedzamy na Pierwszy Piątek miesiąca. Prosimy rodziny o zgłoszenie chorych i starszych, którzy nie są na liście I-szo piątkowej.

4. Podziękowanie za ofiary na remonty kopuły
Serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim naszym Parafianom oraz wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc w pokryciu kosztów remontu kopuły naszego kościoła. Dziękujemy Społecznemu Komitetowi Odnowy Zabytków Krakowa na ręce prof. dr hab. Franciszka Ziejki oraz Radzie Miasta Krakowa i Prezydentowi P. Jackowi Majchrowskiemu za poważną pomoc w pokryciu kosztów remontu. Praca przy wymianie pokrycia dachu zaplanowane przez poprzedniego proboszcza ks. prał. Marka Głownię będziemy kontynuować w następnych latach.

5. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej
W tym tygodniu zmarli: + Danuta Józefa Marzec z ul. Sarego, 95 lat, pogrzeb Na Batowicach-ul. Reduty 16.12.2019 godz. 11.40; + Kazimierz Konopka z ul. Zwierzynieckiej, 66 lat, pogrzeb na Batowicach-ul. Reduty 16.12.2019 o godz. 13.00

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej 3 Niedzieli Adwentu