Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 1 Niedziela Adwentu: 1 grudnia 2019 roku

1. Adwent
Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu. Kościół wspominając pierwsze przyjście Chrystusa kieruje nasze myśli i serca ku oczekiwaniu Jego przyjścia na końcu czasów. Zachęcamy do pobożnego przeżycia Adwentu.

2. Kalendarz liturgiczny
Poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Chylińskiego, kapłana
Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
Środa – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronalne święto górników
Piątek – wspomnienie św. Mikołaja biskupa
Sobota – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła
Niedziela – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

3. Roraty
Dzieci z lampionami i dorosłych zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 18.00. W sobotę roraty będą o godz. 7.00 rano. Roraty w Rycie Trydenckim w środy o godz. 6.00 rano. Serdecznie zapraszamy.

4. Dziś pierwsza niedziela miesiąca
Zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30. W najbliższy piątek I Piątek miesiąca po południu odwiedzimy chorych. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. z racji I Piątku i I Soboty miesiąca

5. Zbiórka Caritas
Panie z Caritas parafialnej będą kwestować na pomoc najuboższym w naszej parafii. Bóg zapłać za ofiarę!

6. Festiwal pieśni adwentowych
W sobotę, 7.12.2019, od 8.30 do 17.00 odbywać się będzie naszym kościele przegląd chórów śpiewających na Festiwalu pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. Wstęp wolny.

7. Akademickie Koło Przyjaciół Radia Maryja
Akademickie Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę 4.12.2019 na spotkanie z prof. dr hab. Januszem Kaweckim nt. ”Prawda o Imperium O. Rydzyka”. Msza sw. o 18.00, potem wykład i dyskusja w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli adwentowej spędzonej w gronie rodzinnym oraz błogosławionego tygodnia.