Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada 2019 roku


1. Kalendarz liturgiczny:
Dzisiaj – obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Po Mszy św. wieczornej procesja z modlitwami za zmarłych.
Sobota – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Procesja z modlitwami za zmarłych o godz. 17.30.

2. I Piątek i I Sobota miesiąca – zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej. Nabożeństwo do Serca Jezusowego po Mszy św. wieczornej.

3. Wypominki za zmarłych
Przyjmujemy wypominki za zmarłych. Imiona zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach jednorazowych i rocznych należy wypisać na kartce. Ofiary na wypominki i intencje Mszy św. za zmarłych można złożyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za zmarłych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św. o 12.30
W Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych będziemy modlić się za zmarłych wypominanych przed Mszą św. wieczorną w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

4. Odpusty za zmarłych
Wierni, którzy nawiedzą kościół od 1 do 8 listopada mogą w tych dniach zyskać odpust zupełny za zmarłych. Należy wówczas odmówić „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”, a także spełnić pozostałe warunki: spowiedź, Komunię świętą i modlitwę według intencji Ojca Świętego.