Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16 czerwca 2019 roku

1. Kalendarz liturgiczny
Niedziela Trójcy Świętej – Dzisiaj w liturgii czcimy tajemnicę Boga w Trójcy Jedynego: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Dziś kończy się w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej
Poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
Środa – wspomnienie św. Romualda, opata
Czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – Boże Ciało. Msze św. jak w każdą niedzielę – 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00.
Piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi

2. Procesja Bożego Ciała
Główna procesja ku czci Bożego Ciała z Wawelu na Rynek Krakowski o godz. 9.00 rano. Podczas procesji z Wawelu drugi ołtarz będzie przed naszym kościołem.
W naszej parafii procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy będzie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy

3. Oktawa Bożego Ciała i nabożeństwa czerwcowe
Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. W Oktawie Bożego Ciała będziemy łączyć nabożeństwo z procesją Eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy.

4. Zakończenie roku szkolnego
W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego: Wtorek – godz. 10.00 LO 44 z ul. Bernardyńskiej oraz. o godz. 11.30 – Szk. Podst. Nr 16 z ul. Dietla; Środa – I LO im B. Nowodworskiego godz. 8.00; Poniedziałek – godz. 9.30 Szk. Podst. Sióstr Urszulanek z ul. Starowiślnej.

5. Zmarli
W ub. tygodniu zmarła śp. Danuta Maria Hoszowska z ul. Tarłowskiej. Pogrzeb odbył się 14.06.2019 na Cmentarzu Rakowickim. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie!
Wszystkim dzieciom i młodzieży, którzy rozpoczynają wakacje życzymy dobrego odpoczynku na łonie natury a studentom dobrej sesji egzaminacyjnej. Szczęść Boże!