Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.


1. Kalendarz liturgiczny
W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnych postanowień i uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych.
Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w piątki o godz. 17.15, a Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00.

2. Składka Na Centrum Jana Pawła II
Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Bóg zapłać!

3. Zbiórka na misje w Kirgistanie
Wolontariuszki z duszpasterstwa OO. Jezuitów będą dziś zbierać ofiary na misje w Kirgistanie. Dziękujemy za ofiary

4. Kościoły stacyjne
W najbliższy piątek 15.03.2019 w naszej parafii odbędzie się Msza św. o godz. 18.00 w ramach pielgrzymowania do tak zwanych kościołów stacyjnych. Zwyczaj ten wy-wodzi się z pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy to w Rzymie podczas Wielkie-go Postu wierni pod przewodnictwem papieża zbierali się każdego dnia w innym ko-ściele, związanym z kultem męczenników. Tradycję tę odnowił Ojciec Święty Jan Paweł II. Ks. abp Marek Jędraszewski zachęca nas w Liście pasterskim do udziału w tym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo stacyjne odprawi bp Damian Muskus. Serdecznie zapraszamy.

5. Mityng AA
W naszej parafii odbywają się spotkania AA – Anonimowych Alkoholików w salce na ul. Kanoniczej 11 w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.

6. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej
+ Maria Agnieszka Czekieruk-Rutkowska,z ul. Podzamcze, przeżyła 83 lata, pogrzeb będzie w piątek 15.03.2019 na Cmentarzu Rakowickim.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!