Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 8 niedziela zwykła – 3 marca 2019 roku

1. Kalendarz liturgiczny
Niedziela – Pierwsza niedziela miesiąca marca. W wielu kościołach odbywają się nabożeństwa 40-godzinne. W naszej parafii Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30
Poniedziałek – święto św. Kazimierz, królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
ŚRODA POPIELCOWA – w środę rytem posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. W środę obowiązuje post ścisły to znaczy nie spożywamy potraw mięsnych. Można przyjąć trzy posiłki – dwa lekkie i jeden pełny. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00; 12.00 i 18.00
2. WIELKI POST
Wielki Post to czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych; czas pokuty i umartwienia; czas rozważania Męki Pańskiej. Przez najbliższych siedem tygodni będziemy gromadzić się w naszym kościele na nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15 i Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.00. Odpust zupełny – za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego
3. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w tym roku w Wielkim Tygodniu od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 wieczorem.
4. Proces beatyfikacyjny Janusza Esterhazego
Ks. Abp Marek Jędraszewski rozpoczął w naszej Archidiecezji proces beatyfikacyjny Janusza Esterhazego (1901-1957) syna Janosa Esterhazego i Elżbiety Tarnowskiej, działacza katolickiego, który ratował Żydów w czasie II wojny światowej. Był prześladowany przez władze komunistyczne Czechosłowacji. Zmarł w więzieniu w Mirovie na Morawach.
5. Akademickie Koło Przyjaciół Radia Maryja
Akademickie Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę na spotkanie z poseł Barbarą Bubulą z Krakowa po Mszy św. o godz. 18.00. Tematem spotkania będzie sytuacja w mediach
6. Przygotowujący się do bierzmowania spotykają się w środę o 17.30