Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019 roku

1. Niedziela Chrztu Pańskiego – dzisiejsza w liturgii kończy obchody Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W naszej polskiej tradycji kolędy będziemy śpiewać do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego, nazywanego Świętem Matki Bożej Gromnicznej.
W tym tygodniu:
Czwartek – św. Antoniego opata; XXII Dzień Judaizmu
Piątek – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
Sobota św. Jozefa Sebastiana Pelczara

2. Kwesta charytatywna
Dzisiaj po Mszy św. Panie z Sekcji Charytatywnej będą zbierały ofiary na pomoc dzieciom z niezamożnych rodzin w wyjeździe na ferie zimowe.

3. Wizyta duszpasterska
Ks. Tomasz będzie chodził jeszcze w tym tygodniu po kolędzie wg. planu: Pon. ul. Sarego 3-11; Wt. ul. Sarego 12-21; Śr. ul. Sarego 23-25 oraz ul. Sebastiana nr parzyste; Czw. ul. Św. Sebastiana nr nieparzyste; Pt. ul. Św. Agnieszki i ul. Sukiennicza.
Już dziś dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas w Waszych domach, za otwartość serca i i ofiarę, którą przeznaczymy na kontynuowanie prac przy dachu kościoła – będziemy wymieniać blachę od strony Uniwersytetu.

4. Ferie zimowe dzieci i młodzieży
Rozpoczęły się ferie zimowe dzieci i młodzieży, które będą trwać dwa tygodnie. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku na łonie natury i roztropności w korzystaniu ze sportów zimowych.

5. Przygotowanie do bierzmowania
Po feriach zimowych, czyli od lutego będziemy kontynuować środowe spotkania z młodzieżą przygotowująca się do bierzmowania. Prosimy rodziców, aby zmobilizowali swoich synów i córki, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania w gimnazjum, aby zgłosili się do kancelarii. Z bierzmowania mogą skorzystać również osoby starsze. Dla nich będzie przygotowany indywidualny tok przygotowania

6. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej
Śp. Marian Proszkowiec, zamieszkały na ul. Zwierzynieckiej. Przeżył lat 53.
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie!