AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne 15. Niedziela zwykła 13 lipca 2025 roku

  1. Kalendarz liturgiczny
    15 Niedziela zwykła C – dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników; dziś procesja fatimska po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam.
    Poniedziałek – wspomnienie św. Henryka de Lelills
    Wtorek – wspomnienie św. Bonawentury bpa i Doktora Kościoła
    Środa – święto NMP z Góry Karmel wspomnienie
    Czwartek – św. Teresy od św. Augustyna i Towarzyszek, dziewic i męczennic
    Piątek – św. Szymona z Lipnicy, kapłana
    Sobota – wspomnienie bł. Ludwiki z Sabaudii
    Niedziela – wspomnienie bł. Czesława, kapłana
  2. Nabożeństwa i spowiedź święta
    W każdą niedzielę o godzinie 17.30 zapraszamy na nieszpory eucharystyczne. W tygodniu wspólna adoracja w kaplicy Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Możliwość spowiedzi św. codziennie rano i wieczorem przed Mszą Świętą. Wieczorem spowiedź jest w trakcie nabożeństwa
  3. Zwiedzanie zakrystii
    W okresie wakacyjnym zachęcamy do zwiedzania barokowej zakrystii, gdzie można podziwiać szaty liturgiczne i zabytkowe przedmioty sztuki sakralnej z naszego kościoła. Można również nabyć po cenie promocyjnej album dotyczący kościołów krakowskich
  4. Rocznica śmierci ks. Mariana Jakubca
    18 lipca w piątek mija 11 rocznica śmierci ks. prof. prał. Mariana Jakubca, proboszcza naszej parafii. Msza św. w jego intencji w piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego odpoczynku wakacyjnego