Parafia Wszystkich Świętych w Krakowie
31-002 Kraków, ul. Kanonicza 11

 


Ogłoszenia parafialne
» informacje «

* * *

Warunki zyskania
» odpustu zupełnego «

* * *

Modlimy się wspólnie

w intencji Parafian i Gości
oraz za zmarłych.

* * *

Kancelaria parafialna
» Zapraszamy «

Ogłoszenia parafialne:

1. Kalendarz liturgiczny

Dziś procesja ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę

Poniedziałek – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Prezentek. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 rano.

Wtorek – Święto św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski

Czwartek – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, Kapłana

Sobota – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny.

2. Pierwsza Komunia Święta

Dziś grupa dzieci ze Szkoły Podst. Nr 16 z ul. Dietla przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej. W tym tygodniu „Biały Tydzień” – dzieci pierwszokomunijne będą miały Mszę św. o godz. 18.00. Za tydzień Pierwsza Komunia Święta dzieci ze Szkoły Sióstr Urszulanek o godz. 11.00 i ze Szkoły Społecznej ze Stradomia o godz. 14.00.

3. Nabożeństwa Fatimskie

Wczoraj rozpoczęliśmy w naszej parafii Nabożeństwa Fatimskie, które będą odbywać się do października każdego 13. miesiąca. Serdecznie zapraszamy

4. Kwesta na ubogich

Grupa charytatywna naszej parafii zbiera po Mszach św. ofiary na ubogich. Możemy wesprzeć to parafialne dzieło pomocy. Dziękujemy Paniom z Zespołu Charytatywnego za zaangażowanie a wiernym - Bóg zapłać za ofiarność.

5. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Mirtyńskiej lat 86, z ul. Dietla 52/4 b.

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

 • Czytania na czwartek, 25 maja 2017

  (Dz 18,1-8)
  Potem opuścił Ateny i przybył do Koryntu. Znalazł tam pewnego Żyda, imieniem Akwila, rodem z Pontu, który z żoną Pryscyllą przybył niedawno z Italii, ponieważ Klaudiusz wysiedlił z Rzymu wszystkich Żydów. Przyszedł do nich, a ponieważ znał to samo rzemiosło, zamieszkał u nich i pracował; zajmowali się wyrobem namiotów. A co szabat rozprawiał w synagodze i przekonywał tak Żydów, jak i Greków. Kiedy Sylas i Tymoteusz przyszli z Macedonii, Paweł oddał się wyłącznie nauczaniu i udowadniał Żydom, że Jezus jest Mesjaszem. A kiedy się sprzeciwiali i bluźnili, otrząsnął swe szaty i powiedział do nich: Krew wasza na waszą głowę, jam nie winien. Od tej chwili pójdę do pogan. Odszedł stamtąd i poszedł do domu pewnego "czciciela Boga", imieniem Tycjusz Justus. Dom ten przylegał do synagogi. Przełożony synagogi, Kryspus, uwierzył w Pana z całym swym domem, wielu też słuchaczy korynckich uwierzyło i przyjmowało wiarę i chrzest.

  (Ps 98,1-4)
  REFREN: Wobec narodów objawił zbawienie

  Śpiewajcie Panu pieśń nową,
  albowiem uczynił cuda.
  Zwycięstwo Mu zgotowała Jego prawica
  i święte ramię Jego.

  Pan okazał swoje zbawienie,
  na oczach pogan objawił swoją sprawiedliwość.
  Wspomniał na dobroć i na wierność swoją
  dla domu Izraela.

  Ujrzały wszystkie krańce ziemi
  zbawienie Boga naszego.
  Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,
  cieszcie się, weselcie i grajcie.

  (J 16,16-20)
  Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie. Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: Co to znaczy, co nam mówi: Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie; oraz: Idę do Ojca? Powiedzieli więc: Co znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co mówi. Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie? Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość.

Dar dla Hospicjum