Parafia Wszystkich Świętych w Krakowie
31-002 Kraków, ul. Kanonicza 11

 


Ogłoszenia parafialne
» informacje «

* * *

Warunki zyskania
» odpustu zupełnego «

* * *

Modlimy się wspólnie

w intencji Parafian i Gości
oraz za zmarłych.

* * *

Kancelaria parafialna
» Zapraszamy «

Ogłoszenia parafialne

1.     Nabożeństwo 40-godzinne.

Dziś ostatnia niedziela karnawału. Rozpoczyna się nabożeństwo 40-godzinne. W naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.30 i adoracja ekspiacyjna. Podobnie w poniedziałek i we wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00

2.     Środa Popielcowa i rozpoczęcie Wielkiego Postu

W najbliższa środę Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – nie spożywamy pokarmów mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia.

W naszej Archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej i trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (od 26.02. do 11.06.2017).

3.     Rekolekcje wielkopostne

Parafialne rekolekcje wielkopostne, przygotowujące nas do dobrego przeżycia Wielkiego Postu, rozpoczniemy w Środę Popielcową i będą trwały do piątku.

Dorosłych zapraszamy na Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym w środę o godz. 7.00 i 18.00 oraz w czwartek i piątek o godz. 18.00.

Kazania rekolekcyjne wygłosi ks. Andrzej Tarasiuk, duszpasterz młodzieży z parafii Matki Bożej fatimskiej w Krakowie.

W piątek Msza św. dla chorych  starszych parafian o godz. 10.00.

W tym samym czasie w naszej parafii Triduum przygotowujące młodzież do bierzmowania. Nauki dla młodzieży razem z rekolekcjami wielkopostnymi na Mszy św. o godz. 18.00 w czwartek, piątek i sobotę. Prosimy o modlitwę w intencji całej parafii oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i Księdza rekolekcjonisty.

Spowiedź rekolekcyjna i dla młodzieży bierzmowanej w sobotę od godz. 6.30 do godz. 8.00 i od godz. 17.00 do godz. 19.00.

4.     Nabożeństwa wielkopostne

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w piątki o 17.30,  a Gorzkie Żale w niedziele o 17.15.

5.     Bierzmowanie w naszej parafii w najbliższą niedzielę 5 marca na Mszy św. o godz. 12.30

6.     Zmarł ks. Marian Durada – ul. Stradomska 10/26.  Pogrzeb 28.02.2017 r. – godz. 12.15 – OO Karmelici - ul. Rakowicka

 • Czytania na piątek, 28 kwietnia 2017

  (Dz 5,34-42)
  Pewien faryzeusz, imieniem Gamaliel, uczony w Prawie i poważany przez cały lud, kazał na chwilę usunąć Apostołów i zabrał głos w Radzie: Mężowie izraelscy - przemówił do nich - zastanówcie się dobrze, co macie uczynić z tymi ludźmi. Bo niedawno temu wystąpił Teodas, podając się za kogoś niezwykłego. Przyłączyło się do niego około czterystu ludzi, został on zabity, a wszyscy jego zwolennicy zostali rozproszeni i ślad po nich zaginął. Potem podczas spisu ludności wystąpił Judasz Galilejczyk i pociągnął lud za sobą. Zginął sam i wszyscy jego zwolennicy zostali rozproszeni. Więc i teraz wam mówię: Odstąpcie od tych ludzi i puśćcie ich. Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się, a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem. Usłuchali go. A przywoławszy Apostołów kazali ich ubiczować i zabronili im przemawiać w imię Jezusa, a potem zwolnili. A oni odchodzili sprzed Sanhedrynu i cieszyli się, że stali się godni cierpieć dla imienia /Jezusa/. Nie przestawali też co dzień nauczać w świątyni i po domach i głosić Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie.

  (Ps 27,1.4.13-14)
  REFREN: Jednego pragnę: mieszkać w domu Pana

  Pan moim światłem i zbawieniem moim,
  kogo miałbym się lękać?
  Pan obrońcą mego życia,
  przed kim miałbym czuć trwogę?

  O jedno tylko proszę Pana, o to zabiegam,
  żebym mógł zawsze przebywać w Jego domu,
  przez wszystkie dni życia.
  Abym kosztował słodyczy Pana,
  stale się radował Jego świątynią.

  Wierzę, że będę oglądał dobra Pana
  w krainie żyjących.
  Oczekuj Pana, bądź mężny,
  nabierz odwagi i oczekuj Pana.

  (Mt 4,4b)
  Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

  (J 6,1-15)
  Jezus udał się za Jezioro Galilejskie, czyli Tyberiadzkie. Szedł za Nim wielki tłum, bo widziano znaki, jakie czynił dla tych, którzy chorowali. Jezus wszedł na wzgórze i usiadł tam ze swoimi uczniami. A zbliżało się święto żydowskie, Pascha. Kiedy więc Jezus podniósł oczy i ujrzał, że liczne tłumy schodzą do Niego, rzekł do Filipa: Skąd kupimy chleba, aby oni się posilili? A mówił to wystawiając go na próbę. Wiedział bowiem, co miał czynić. Odpowiedział Mu Filip: Za dwieście denarów nie wystarczy chleba, aby każdy z nich mógł choć trochę otrzymać. Jeden z uczniów Jego, Andrzej, brat Szymona Piotra, rzekł do Niego: Jest tu jeden chłopiec, który ma pięć chlebów jęczmiennych i dwie ryby, lecz cóż to jest dla tak wielu? Jezus zatem rzekł: Każcie ludziom usiąść! A w miejscu tym było wiele trawy. Usiedli więc mężczyźni, a liczba ich dochodziła do pięciu tysięcy. Jezus więc wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym; podobnie uczynił z rybami, rozdając tyle, ile kto chciał. A gdy się nasycili, rzekł do uczniów: Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło. Zebrali więc, i ułomkami z pięciu chlebów jęczmiennych, które zostały po spożywających, napełnili dwanaście koszów. A kiedy ci ludzie spostrzegli, jaki cud uczynił Jezus, mówili: Ten prawdziwie jest prorokiem, który miał przyjść na świat. Gdy więc Jezus poznał, że mieli przyjść i porwać Go, aby Go obwołać królem, sam usunął się znów na górę.

Dar dla Hospicjum