Parafia Wszystkich Świętych w Krakowie
31-002 Kraków, ul. Kanonicza 11

 


Ogłoszenia parafialne
» informacje «

* * *

Warunki zyskania
» odpustu zupełnego «

* * *

Modlimy się wspólnie

w intencji Parafian i Gości
oraz za zmarłych.

* * *

Kancelaria parafialna
» Zapraszamy «

Ogłoszenia parafialne

1.     Nabożeństwo 40-godzinne.

Dziś ostatnia niedziela karnawału. Rozpoczyna się nabożeństwo 40-godzinne. W naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.30 i adoracja ekspiacyjna. Podobnie w poniedziałek i we wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00

2.     Środa Popielcowa i rozpoczęcie Wielkiego Postu

W najbliższa środę Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – nie spożywamy pokarmów mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia.

W naszej Archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej i trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (od 26.02. do 11.06.2017).

3.     Rekolekcje wielkopostne

Parafialne rekolekcje wielkopostne, przygotowujące nas do dobrego przeżycia Wielkiego Postu, rozpoczniemy w Środę Popielcową i będą trwały do piątku.

Dorosłych zapraszamy na Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym w środę o godz. 7.00 i 18.00 oraz w czwartek i piątek o godz. 18.00.

Kazania rekolekcyjne wygłosi ks. Andrzej Tarasiuk, duszpasterz młodzieży z parafii Matki Bożej fatimskiej w Krakowie.

W piątek Msza św. dla chorych  starszych parafian o godz. 10.00.

W tym samym czasie w naszej parafii Triduum przygotowujące młodzież do bierzmowania. Nauki dla młodzieży razem z rekolekcjami wielkopostnymi na Mszy św. o godz. 18.00 w czwartek, piątek i sobotę. Prosimy o modlitwę w intencji całej parafii oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i Księdza rekolekcjonisty.

Spowiedź rekolekcyjna i dla młodzieży bierzmowanej w sobotę od godz. 6.30 do godz. 8.00 i od godz. 17.00 do godz. 19.00.

4.     Nabożeństwa wielkopostne

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w piątki o 17.30,  a Gorzkie Żale w niedziele o 17.15.

5.     Bierzmowanie w naszej parafii w najbliższą niedzielę 5 marca na Mszy św. o godz. 12.30

6.     Zmarł ks. Marian Durada – ul. Stradomska 10/26.  Pogrzeb 28.02.2017 r. – godz. 12.15 – OO Karmelici - ul. Rakowicka

 • Czytania na sobotę, 24 czerwca 2017

  Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

  (Iz 49,1-6)
  Wyspy, posłuchajcie Mnie! Ludy najdalsze, uważajcie! Powołał Mnie Pan już z łona mej matki, od jej wnętrzności wspomniał moje imię. Ostrym mieczem uczynił me usta, w cieniu swej ręki Mnie ukrył. Uczynił ze mnie strzałę zaostrzoną, utaił mnie w swoim kołczanie. I rzekł mi: Tyś Sługą moim, Izraelu, w tobie się rozsławię. Ja zaś mówiłem: Próżno się trudziłem, na darmo i na nic zużyłem me siły. Lecz moje prawo jest u Pana i moja nagroda u Boga mego. Wsławiłem się w oczach Pana, Bóg mój stał się moją siłą. A teraz przemówił Pan, który mnie ukształtował od urodzenia na swego Sługę, bym nawrócił do Niego Jakuba i zgromadził Mu Izraela. A mówił: To zbyt mało, iż jesteś Mi Sługą dla podźwignięcia pokoleń Jakuba i sprowadzenia ocalałych z Izraela! Ustanowię cię światłością dla pogan, aby moje zbawienie dotarło aż do krańców ziemi.

  (Ps 139,1-3.13-15)
  REFREN: Sławię Cię, Panie, za to, żeś mnie stworzył.

  Przenikasz i znasz mnie, Panie,
  Ty wiesz, kiedy siedzę i wstaję.
  Z daleka spostrzegasz moje myśli,
  przyglądasz się, jak spoczywam i chodzę,
  i znasz moje wszystkie drogi.

  Ty bowiem stworzyłeś moje wnętrze
  i utkałeś mnie w łonie mej matki.
  Sławię Cię, żeś mnie tak cudownie stworzył,
  godne podziwu są Twoje dzieła.

  I duszę moją znasz do głębi.
  Nie tajna Ci istota,
  kiedy w ukryciu nabierałem kształtów,
  utkany we wnętrzu ziemi.

  (Dz 13,22-26)
  W synagodze w Antiochii Pizydyjskiej Paweł powiedział: Bóg dał ojcom naszym Dawida na króla, o którym też dał świadectwo w słowach: Znalazłem Dawida, syna Jessego, człowieka po mojej myśli, który we wszystkim wypełni moją wolę. Z jego to potomstwa, stosownie do obietnicy, wyprowadził Bóg Izraelowi Zbawiciela Jezusa. Przed Jego przyjściem Jan głosił chrzest nawrócenia całemu ludowi izraelskiemu. A pod koniec swojej działalności Jan mówił: " Ja nie jestem tym, za kogo mnie uważacie. Po mnie przyjdzie Ten, któremu nie jestem godny rozwiązać sandałów na nogach ". Bracia, synowie rodu Abrahama, i ci spośród was, którzy się boją Boga! Nam została przekazana nauka o tym zbawieniu.

  (Łk 1,76)
  Ty, dziecię, zwać się będziesz prorokiem Najwyższego, gdyż pójdziesz przed Panem przygotować Mu drogę.

  (Łk 1,57-66.80)
  Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy jej sąsiedzi i krewni usłyszeli, że Pan okazał tak wielkie miłosierdzie nad nią, cieszyli się z nią razem. Ósmego dnia przyszli, aby obrzezać dziecię, i chcieli mu dać imię ojca jego, Zachariasza. Jednakże matka jego odpowiedziała: Nie, lecz ma otrzymać imię Jan. Odrzekli jej: Nie ma nikogo w twoim rodzie, kto by nosił to imię. Pytali więc znakami jego ojca, jak by go chciał nazwać. On zażądał tabliczki i napisał: Jan będzie mu na imię. I wszyscy się dziwili. A natychmiast otworzyły się jego usta, język się rozwiązał i mówił wielbiąc Boga. I padł strach na wszystkich ich sąsiadów. W całej górskiej krainie Judei rozpowiadano o tym wszystkim, co się zdarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, brali to sobie do serca i pytali: Kimże będzie to dziecię? Bo istotnie ręka Pańska była z nim. Chłopiec zaś rósł i wzmacniał się duchem, a żył na pustkowiu aż do dnia ukazania się przed Izraelem.

Dar dla Hospicjum