Ogłoszenia parafialne: Święto Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa – 30 grudnia 2018 roku


1. Kalendarz liturgiczny
Niedziela – Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – modlimy się za nasze rodziny, aby były Bogiem silne.
Poniedziałek – Ostatni dzień roku. Zapraszany na Mszę św. o 18.00 z okolicznościowym kazaniem. Na zakończenie Mszy św. wieczornej zaśpiewamy dziękczynne Te Deum laudamus – Ciebie Boga wysławiamy za otrzymane łaski w minionym roku. Możemy zyskać odpust zupełny.
Wtorek – Pierwszy dzień Nowego Roku 2019 – w liturgii UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. Msze święte w porządku niedzielnym
Środa – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu bp i dr Kościoła.
Czwartek – wspomnienie Imienia Jezus
Piątek – I Piątek miesiąca stycznia, odwiedziny chorych od 13.00. Ks. Tomasz odwiedzi chorych w sobotę rano

2. Uroczystość Objawienia Pańskiego
W przyszłą niedzielę 6. styczna uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana Uroczystością Trzech Króli. Na Mszach św. poświęcimy kredę kadzidło i złoto. Będziemy wspominać rocznicę święceń biskupich ks. kard. S. Dziwisza.
Składka z Uroczystości Trzech Króli przeznaczona jest na misje.

3. Pogrzeb bpa Tadeusza Pieronka
Pogrzeb ks. bpa Tadeusza Pieronka, który zmarł w ub. tygodniu będzie w środę o godz. 16.00 w Katedrze wawelskiej i w czwartek 3.01.2019 – kościele św. Piotra i Pawła o godz. 16.00. Trumna zostanie złożona w krypcie

4. Wizyta duszpasterska
Porządek kolędy w tym tygodniu:
Ks. Proboszcz piątek od 16.00 – ul. Poselska i Podzamcze; Sobota ul. Straszewskiego od 9.00-12.00; 14.00-17.00
Ks. Tomasz – piątek od 16.00 ul. Starowiślna 1-27; sobota od 10.00, ul. Stradomska.
Ministranci lub lektorzy odpowiednio wcześniej zapowiadają wizytę i podają orientacyjne godziny. Prosimy o przygotowanie domowego ołtarzyka ze świecą, Pismem Świętym, wodą święconą i kropidłem. Do wspólnej modlitwy w mieszkaniach zapraszamy wszystkich członków Rodziny.