Ogłoszenia parafialne: 1. Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 roku

1. Adwent

Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu. Kościół wspominając pierwsze przyjście Chrystusa kieruje nasze myśli i serca ku oczekiwaniu Jego przyjścia na końcu czasów. Zachęcamy do pobożnego przeżycia Adwentu.

2. Roraty

Dzieci z lampionami i dorosłych zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 18.00. W sobotę roraty będą o godz. 7.00 rano. Roraty w Rycie Trydenckim w środy o godz. 6.00 rano. Serdecznie zapraszamy.

3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca

Zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30. W najbliższy piątek I Piątek miesiąca po południu odwiedzimy chorych

4. Kalendarz liturgiczny

       Wtorek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronalne święto górników

       Czwartek – wspomnienie św. Mikołaja biskupa

       Piątek – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła

       Sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

       Niedziela – wspomnienie św. Juana Diego z Guadalupe

5. Opłatki i świece Caritas

Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas z napisem Wigilijne dzieło pomocy będziemy mogli nabyć od przyszłej niedzieli. Dochód będzie przeznaczony na pomoc najuboższym w przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za ofiarę!

6. Festiwal pieśni adwentowych

W sobotę, 8.12.2018, od 8.30 do 17.00 odbywać się będzie naszym kościele przegląd chórów śpiewających na Festiwalu pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. Wstęp wolny.

7. Zakończenie dachu od strony południowej

W minioną środę zakończył się remont dachu na naszym kościele od strony południowej. W przyszłym roku będziemy kontynuować prace. Blacha miedziana musi być wymieniona na całym dachu i na kopule kościoła. Bóg zapłać za pomoc!

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli adwentowej spędzonej w gronie rodzinnym oraz błogosławionego tygodnia.