Ogłoszenia parafialne: 33. Niedziele Zwykła – 18 listopada 2018 roku

  1. Kalendarz liturgiczny:

Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w całym kościele jako II Światowy Dzień Ubogiego, jaki zgodnie z życzeniem Ojca św. Franciszka obchodzimy co roku, aby pamiętać o naszych braciach i siostrach potrzebujących. Dziękujemy wszystkim za każdą ofiarę złożoną na potrzeby biednych
Dziś o 17.30 nieszpory. Zapraszamy do wspólnego śpiewania Psalmów
Poniedziałek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
Wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
Środa – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, Święto u Sióstr Prezentek
Czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej
Piątek – wspomnienie św. Klemensa I, papieża  
Sobota – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

  1. Ostatnia niedziela roku liturgicznego

W przyszłą niedzielę, ostatnią roku liturgicznego, na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy akt zawierzenia Sercu Jezusowemu. Uczestniczenie w tym nabożeństwie i odnowienie zawierzenia Sercu Pana Jezusa jest połączone z możliwością zyskania odpustu zupełnego.

  1. Przygotowanie do Bierzmowania

Młodzież gimnazjalną i ze szkoły podstawowej z naszej parafii zapraszamy na spotkania przygotowujące do Bierzmowania, w środę, o godz. 17.30. Spotkania będą odbywać się w zakrystii naszego Kościoła. Zgłosiło się już 10 osób. Prosimy rodziców o przypomnienie o bierzmowaniu swoim dorastającym dzieciom.

  1. Zakończenie prac przy dachu kościoła

W tym tygodniu kończą się prace na dachu naszego kościoła od strony Sióstr Klarysek. Została wymieniona blacha miedziana. Całość kosztów 225 tys. zł. 45 procent otrzymaliśmy ze SKOZK-u. Resztę musimy zapłacić z funduszy własnych.

  1. Koncert z okazji 100-lecia niepodległości

Dziś18 listopada w naszym kościele o godz. 20.00 koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przygotowany przez Orkiestrę św. Maurycego i Chór I LO im. Nowodworskiego. Zostaną wykonane utwory polskich kompozytorów: F. Chopina. S. Moniuszki. Serdecznie zapraszamy.