Ogłoszenia parafialne: 31 niedziela zwykła – 4.11.2018

  1. Kalendarz liturgiczny

Niedziela – Dziś pierwsza niedziela miesiąca listopada. Zapraszamy o  17.30 na Nieszpory Eucharystyczne
Piątek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Święto
Sobota – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła.
Niedziela – wspomnienie św. Marcina z Tours.
W niedzielę 11. Listopada wypada Święto Narodowe, 100 rocznica odzyskania niepodległości po latach zaborów. Zapraszamy wieczorem na Mszę św. za Ojczyznę, w czasie której będziemy się modlić o miłość i zgodę w naszym polskim domu.      

  1. Modlitwy za zmarłych

Do 8 listopada przed Mszą św. wieczorną modlimy się za zmarłych zgłoszonych w wypominkach. Codziennie też możemy zyskać odpust zupełny za naszych zmarłych. Warunki jak już wcześniej wspominaliśmy: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca świętego. Można jeszcze składać wypominki za zmarłych. Za złożone ofiary na wypominki i zamówione intencje mszalne za bliskich zmarłych serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

  1. Przygotowanie do bierzmowania

W październiku rozpoczęło się przygotowanie młodzieży z ostatniej klasy gimnazjum do bierzmowania. Spotkania odbywają się w salce katechetycznej w każdą środę o godz. 17.00. Prosimy rodziców i katechetów o przypomnienie młodzieży o tych spotkaniach.

  1. Akademickie Koło Przyjaciół Radia Maryja

Akademickie Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę 7.11.2018 na Mszę św. o godz. 18.00 oraz na wykład prof. Janusza Kaweckiego pt. Sytuacja w mediach. Po wykładzie spotkanie w salce na ul. Kanoniczej 11

  1. Koncert z okazji 100-lecia niepodległości

Za dwa tygodnie 18 listopada w naszym kościele o godz. 20.00 koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przygotowany przez Orkiestrę św. Maurycego i Chór I LO im. Nowodworskiego. Zostaną wykonane utwory polskich kompozytorów: F. Chopina. S. Moniuszki. Serdecznie zapraszamy.

Na czas świętowania 100-lecia niepodległości życzymy Bożego błogosławieństwa.