Ogłoszenia parafialne: 30. Niedziela zwykła – 28 października 2018 roku

  1. Kalendarz liturgiczny:

Niedziela – Dziś przypada rocznica poświęcenia własnego kościoła. Nasz kościół nosi tytuł św. Piotra i Pawła, a parafia jest pod nazwą Wszystkich Świętych. Z racji poświęcenia kościoła własnego po Mszy św. o 12.30 zaśpiewamy dziękczynne Te Deum laudamus – Ciebie Boga wysławiamy

W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne

Niedziela – Święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych

Piątek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny

Niedziela – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

  1. Nabożeństwa różańcowe

Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe nabożeństwa w niedzielę, poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30

  1. Uroczystość Wszystkich Świętych

W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 procesja z modlitwami za zmarłych. Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych, Dnia zadusznego oraz Oktawy od 1 do 8. listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego oraz nawiedzenie cmentarza.

  1. Dzień zaduszny i I piątek miesiąca

W piątek obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Po Mszy św. wieczornej procesja z modlitwami za zmarłych. Odwiedziny chorych po godz. 14.00

  1. Wypominki za zmarłych

Zbliża się listopad miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne oraz intencje Mszy św.
za zmarłych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

  1. Wymiana blachy na dachu

W minionym tygodniu rozpoczęły się prace przy wymianie blachy na dachu naszego kościoła od strony klasztoru św. Andrzeja. Dziękujemy naszym parafianom i wszystkim ofiarodawcom za pomoc materialną i modlitwę.