Ogłoszenia parafialne: 26 Niedziela zwykła- 30 września 2018 roku

1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dz. Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła

Wtorek  – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

Czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, odpust u Franciszkanów

Piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Sobota – wspomnienie św. Brunona

2. Nabożeństwo różańcowe

W miesiącu październiku codziennie odmawiamy różaniec o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną. Podczas nabożeństw różańcowych modlimy się za Ojca św. Franciszka, o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, za misje, chorych a szczególnie o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

3. Msza św. Trydencka

W najbliższy czwartek rozpoczynamy odprawianie Mszy św. w rycie trydenckim. W każdy czwartek możliwość udziału we Mszy św. Trydenckiej w kaplicy Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00.

4. Pierwszy piątek miesiąca 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź św. od godz. 17.30. W sobotę I Sobota miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Z racji I Piątku odwiedzimy chorych.

5. Przygotowanie do Bierzmowania

Prosimy młodzież gimnazjalną z naszej parafii o zgłaszanie się do zakrystii lub do kancelarii w godzinach dyżuru, w celu zapisania się na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Prosimy również katechetów z gimnazjum na ul. Bernardyńskiej o przypomnienie młodzieży o tym przygotowaniu. Msza św. rozpoczynająca przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się 10 października o godz. 18.00. Spotkania będą się odbywać w środy o godz. 17.00 w salce katechetycznej.

6. Akademickie Koło Przyjaciół Radia Maryja

Zaprasza na spotkanie z Senatorem Zbigniewem Cichoniem w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 18.00.