Ogłoszenia parafialne: 17 Niedziela zwykła – 29 lipca 2018 roku

1.  Kalendarz liturgiczny:

Niedziela – w dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Marty

Poniedziałek – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, bpa i dra Kościoła

Wtorek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli

Środa wspomnienie św. Alfonsa Marii de Liguori, doktora Kościoła

Czwartek Matki Bożej Anielskiej, u Franciszkanów odpust Porcjunkuli

Sobota wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów

 

2. Rocznica Światowych Dni Młodzieży

W sobotę i w niedzielę obchodzimy rocznicę Światowych Dni Młodzieży. Wczoraj ks. kard. Stanisław  Dziwisz uczestniczył w spotkaniu z młodzieżą naszej Archidiecezji.

Przypominamy, że dwa lata temu w naszym kościele odbywały się katechezy dla młodzieży chińskiej z Tajwanu. W zakrystii można nabyć album ze Światowych Dni Młodzieży, wydany przez Wydawnictwo Białego Kruka i inne książki tego Wydawnictwa.

 

3. Figury Apostołów

W czerwcu zostały oczyszczone figury Apostołów, które znajdują się przed naszym kościołem. Dziękujemy ofiarodawcom za hojność. Bóg zapłać! Teraz podejmiemy prace nad oczyszczeniem muru oddzielającego nas od Sióstr Klarysek i od Uniwersytetu

 

4. Modlitwa za Ojczyznę

W pierwszą niedzielę miesiąca sierpnia, czyli za tydzień, będziemy modlić za naszą Ojczyznę na Mszy św. o godz. 11.00. Chcemy wzywać wstawiennictwa Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, którego ziemskie szczątki znajdują się w naszym kościele w intencji Prezydenta RP, Rządu i Parlamentu. Przypominamy również o trzeźwości w sierpniu.

5. Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca sierpnia

W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w piątek od 13.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym, radosnego spotkania przy niedzielnym stole oraz spokojnego odpoczynku wakacyjnego. Szczęść Boże!