Ogłoszenia parafialne: XII niedziela zwykła – 24.06.2018 – Św. Jana Chrzciciela

  1. Kalendarz liturgiczny

Niedziela – Uroczystość św. Jana Chrzciciela
Wtorek – wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego
Środa – wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego
Czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, męczennika
Piątek – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła
 

  1. Odpust parafialny

W najbliższy piątek nasza parafia będzie przeżywać odpust parafialny ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawiane o: 7.00; 9.00; 12.00 i 18.00. O godz. 12.00– przewodniczy ks. prof. dr hab. Janusz Mastalski, Rektor WSD w Krakowie. Zaproszeni są Księża mieszkający na ul. Kanoniczej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00 – przewodniczy ks. prof. dr hab. Prał. Robert Tyrała, Prorektor UPJPII. W czasie sumy gra Orkiestra św. Maurycego, która wykona Mszę św. koronacyjną W. A. Mozarta, śpiewa chór I LO im Nowodworskiego.
Możliwość spowiedzi odpustowej w czwartek od godz. 17.00. Zapraszamy na Msze święte, szczególnie na sumę odpustową o godz. 18.00. Będzie to jednocześnie druga rocznica powstania Akademickiego Koła Przyjaciół Radia Maryja.
W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św. W tym dniu składka przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 

  1. Nabożeństwa czerwcowe

W sobotę ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna. Zapraszamy naszych parafian i gości.
 

  1. Zbiórka Caritas

Parafialne Koło Caritas  będzie dziś zbierać ofiary na wypoczynek wakacyjny dzieci z ubogich rodzin. Bóg zapłać
 

  1. Nominacje ks. Arcybiskupa

Ks. abp Marek Jędraszewski skierował ks. Tomasza Koszarka na studia biblijne w Jerozolimie. Gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa. Ks. Tomasz będzie odprawiał Msze św. do soboty, a potem wyjedzie do Italii na kurs językowy. Ks. Arcybiskup mianował nowego wikariusza ks. Tomasza Kołodziejczyka, który do tej pory pracował w Katedrze na Wawelu. Na plebanii zamieszka i będzie pomagał w duszpasterstwie ks. dr Lech Wołowski oraz ks. Czesław Bogdał.