Ogłoszenia parafialne: VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.

1.   Kalendarz liturgiczny

Dziś przypada święto śś. Apostołów Filipa i Jakuba.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawniej nazywane „dni krzyżowe”). Klęski żywiołowe często zdarzają się również w Polsce, a i między nami jest wielu ludzi głodujących.

Wtorek – uroczystość św. Stanisława B. M., głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. W tym dniu święcenia diakonatu w katedrze na Wawelu o 9:00.

Sobota – wspomnienie śś. męczenników Nereusza i Achillesa

W przyszłą niedzielę procesja ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę o godz. 9:00.

 

2.   Nabożeństwa majowe

Nabożeństwa majowe ku czci NMP wraz z kazaniem poświęconym kolejnym wezwaniom Litanii Loretańskiej są odprawiane w naszym kościele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy!

 

3.   Pierwsza Komunia Święta

Dzisiaj dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 z ul. Dietla przystąpią w naszym kościele do Pierwszej Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 11.00.

 

4.   Prace przy kościele

W maju będziemy kontynuować prace remontowe przy naszym kościele: absyda kościoła i mur oddzielający od Uniwersytetu i od Sióstr Klarysek. Bóg zapłać za ofiary złożone na odnowienie figur Apostołów. Lista ofiarodawców na stronie internetowej parafii

 

5.   Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Czesław Adamkiewicz, zam. ul. Zwierzyniecka 4, pogrzeb 7.05 o godz. 11:00 w starej kaplicy na Cmentarzu Batowickim, ul. Reduta

 

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.