Ogłoszenia parafialne: III Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny

Dziś rozpoczyna się X Tydzień Biblijny

Sobota – wspomnienie św. Anzelma Bpa i Dra Kościoła

W przyszłą niedzielę wypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Będziemy modlić się o dobre powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Seminarium Duchowne znajduje się na terenie naszej parafii na ul. Podzamcze 8.

 

2. Szkoła Podstawowa nr 16 i XLIV (44) Liceum Ogólnokształcące

Szkoła Podstawowa nr 16 z ul. Dietla zaprasza kandydatów do pierwszej klasy. Również XLIV (44) Liceum Ogólnokształcące z ul. Bernardyńskiej zaprasza tegorocznych absolwentów Gimnazjum do I klasy. Dzień otwarty Szkoły będzie 21.04.2018 od 11.00-13.00.

 

3. Kwesta na Hospicjum

W związku z doroczną akcją Pola nadziei przed naszym kościołem będą zbierane datki na Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Zachęcamy do wsparcia tej idei, która pomaga ludziom terminalnie chorym.

 

4. Prasa katolicka

Gość Niedzielny, Niedziela, Echo z Afryki znajdują się z na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zabierzmy również folder o ochronie życia. Są w nim ciekawe informacje o naprotechnologii – skutecznej metodzie pomagania małżeństwom niepłodnym.

 

5. Zmarli

+ Wiesława Maria Brandys, mieszkała na Pl. Dominikańskim, wdowa, 83 lata

Wieczne odpoczywanie, racz jej dać Panie