Ogłoszenia parafialne: II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 roku

W czasie Eucharystii otwieramy się na Słowo Boże jak Apostołowie, którzy usłyszeli na górze Tabor głos z nieba: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie” (Mk 9,2-10). Odrzućmy wszelki grzech, aby nic nie stało na przeszkodzie naszego spotkania z Bogiem.

 

1. Kalendarz liturgiczny

Kościoły stacyjne – w tym tygodniu będziemy pielgrzymować do następujących kościołów stacyjnych: pon. – OO. Paulini na Skałce; wt. – OO. Dominikanie; śr. – św. Maksymilian Kolbe, Mistrzejowice; czw. – św. Barbara na Małym Rynku; pt. – Arka Pana, Bieńczyce; sb. – Najświętszego Salwatora

Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych.

Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele  w piątki o 17.15,

Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00.

2. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży gimnazjalnej

W tym tygodniu w dniach 27-28.02 i 1.03.2018 odbywają się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z Gimnazjum nr 1 i 44 LO na ul. Bernardyńskiej. Zachęcamy młodzież do udziału w rekolekcjach wielkopostnych razem ze swoją szkołą.

3. Mitingi grupy AA „Kanonicza”

W każdy czwartek o godzinie 19.00 wieczorem w salce na ul. Kanoniczej 11 odbywa się miting wspólnoty AA, która przyjęła nazwę „Kanonicza”. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają problem alkoholowy i pragną coś  zmienić w swoim życiu.

4. Przygotowanie do bierzmowania

W każdą środę o godz. 17.00 w salce katechetycznej na ul. Kanoniczej 11 odbywa się przygotowanie młodzieży do bierzmowania. Serdecznie zapraszamy naszą młodzież.

5. Prasa katolicka

Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Echo z Afryki, Misyjne Drogi. Zachęcamy do czytania tych gazet

6. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Krystyna Pelagia Pacuła, lat 86, zam. ul. Sebastiana, pogrzeb odbył się na Cmentarzu

 Podgórskim 23.02.2018. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie!