Ogłoszenia parafialne: I Niedziela Wielkiego Postu 18 lutego 2018 r.

Rozpoczynając uczestniczenie w Eucharystii oddajemy swoją wolę Bożemu działaniu. Ufamy, że Bóg wspomoże nasze wielkopostne wysiłki do zwycięstwa nad złem, szatanem i grzechem.

Ogłoszenia parafialne:

1.        Kalendarz liturgiczny

Środa – św. Piotra Damiani, Biskupa i Doktora Kościoła

Czwartek – Święto Katedry św. Piotra

Piątek – św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika

2.        Wielki Post

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnych postanowień i uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych.

Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w piątki o gody. 17.15, a Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00. Za udział w Drodze Krzyżowej i w Gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.        Kościoły stacyjne

W najbliższy piątek 23.02.2018 w naszej parafii odbędzie się Msza św. o godz. 18.00 w ramach pielgrzymowania do kościołów stacyjnych Krakowa. Zwyczaj ten wywodzi się z pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy to w Rzymie podczas Wielkiego Postu wierni pod przewodnictwem papieża zbierali się każdego dnia w innym kościele, związanym z kultem męczenników. Tradycję tę odnowił Ojciec Święty Jan Paweł II.

Ks. abp Marek Jędraszewski zachęca nas w Liście pasterskim do udziału w tym nabożeństwie. Ksiądz Arcybiskup będzie przewodniczył nabożeństwu stacyjnemu w naszym kościele w najbliższy piątek. Serdecznie zapraszam.

4.        Mityng AA

W naszej parafii odbywają się spotkania AA – Anonimowych Alkoholików w każdy czwartek o godz. 19.00.

5.        Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Jan Guzik, lat 81, Pl. Na Groblach. Był członkiem Rady Duszpasterskiej. Pogrzeb odbył się 14.02.2018 na Cm. Salwatorskim. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie!