Ogłoszenia parafialne: 6. Niedziela zwykła – 11 lutego 2018 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:

Niedziela – dziś wypada wspomnienie NMP z Lourdes; w Kościele powszechnym obchodzimy XXVI Światowy Dzień Chorego; od poniedziałku będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Grupa AA z naszej parafii zaprasza na mitingi w czwartki o 19.00

 

  1. ŚRODA POPIELCOWA – rozpoczęcie Wielkiego Postu

W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 7.00; 12.00 i 18.00. W środę popielcową obowiązuje post ścisły od mięsa. Można spożyć trzy posiłki w ciągu dnia: dwa lekkie i jeden pełny

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

            Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15

            Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00.

W Wielkim Poście istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali oraz za odmówienie modlitwy w piątek po przyjęciu Komunii św. przed wizerunkiem Chrystusa Ukrzyżowanego.

 

  1. Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać w tym roku od V Niedzieli Wielkiego Postu

 

  1. Zbiórka Caritas

Parafialne Koło Caritas będzie dziś zbierać ofiary na potrzeby ubogich naszej parafii. Bóg zapłać!

 

  1. Bierzmowanie

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z naszej parafii będzie miała teraz dwutygodniową przerwę z racji na ferie zimowe. Zapraszam młodych do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

 

  1. Zmarli

+ Zdzisław Leopold Jabłoński, lat 95, ul. Bernardyńska, pogrzeb odbył się 9.02.2018 na Rakowicach.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie!