Ogłoszenia parafialne: 3. Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2018 r.

1.        Kalendarz liturgiczny:

Niedziela           – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Wtorek              – wspomnienie  sw. Wincentego Pallottiego, kapłana

Środa                  – wspomnienie św. Franciszka Salezego, kapłana

Czwartek          – święto Nawrócenia św. Pawła

Piątek                 – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa

Sobota                – wspomnienie św. Anieli Merici, zakonnicy

2.        Zakończenie wizyty duszpasterskiej

W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian. Ks. Tomasz jeszcze w poniedziałek dokończy kolędowania, ale już dziś składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy życzliwie przyjęli nas do swoich mieszkań. Msza św. w intencji rodzin, które odwiedziliśmy po kolędzie będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary. Część tych ofiar przeznaczamy na budujące się kościoły, Fundusz Obrony Życia SOS, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz diecezjalne potrzeby charytatywne. W tym roku szczególnie myślimy o kontynuowaniu renowacji figur apostołów przed naszym kościołem. Serdeczne Bóg zapłać.

3.        Przygotowanie do bierzmowania

Przypominamy uczniom klas gimnazjalnych, że w naszej parafii odbywa się przygotowanie do bierzmowania w każdą środę. Gdyby ktoś jeszcze chciał się przygotować do bierzmowania zapraszamy w najbliższą  środę o 17.00 do salki parafialnej na ul. Kanoniczej 11.

4.       Msza św. Trydencka

W czwartek Msza św. w Rycie Tyrdenckim o godz. 19.00 będzie w intencji wszystkich, którzy przystępują do egzaminów w sesji zimowej

5.        Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Dr Andrzej Górski z ul. Starowiślnej. Zmarł w 80 roku życia. Pogrzeb odbył się 18.01.2018 na Cmentarzu Salwatorskim

+ Dr Ewa Kownacka-Klimek, przeżyła 79 lat. Pogrzeb odbył się na Harendzie w Zakopanem 19.01.2018.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie