Ogłoszenia parafialne: 3. NIEDZIELA ADWENTU 17 grudnia 2017 roku

1. Adwent

Przeżywamy trzeci tydzień Adwentu. Jest to czasu oczekiwania na przyjście Mesjasza. Wspominamy oczekiwanie ludzkości na przyjście Zbawiciela, które dokonało się 2000 lat temu. Oczekujemy na przyjście Chrystusa w czasie ostatecznym. Zapraszamy na Roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00 rano. Roraty Trydenckie w środę o 6.00 rano. Przypominamy o spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia.

 

2. Wigilia Bożego Narodzenia

W przyszła niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. W naszym kościele nie będzie Mszy św. o 18.00. Zachęcamy do przeżycia wieczerzy wigilijnej w atmosferze wiary z modlitwą, odczytaniem tekstu Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Syna Bożego i śpiewem kolęd. Wszystkich parafian i gości zapraszamy na Pasterkę do naszego kościoła o północy. Taca z  Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

 

3. Świece Caritas i opłatki

Po  Mszy św.  można jeszcze nabyć w kościele świece Caritas i opłatki. Dochód ze złożonych ofiar jest przeznaczony na przygotowanie paczek świątecznych dla niezamożnych parafian.

 

4. Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących

Arcybractwo Miłosierdzia, ze wsparciem dobroczyńców, min. Pana Jana Kościuszko, organizuje dziś, 17 grudnia na Rynku Głównym Wigilię dla bezdomnych i potrzebujących. O godz. 12.00 ks. Abp Marek Jędraszewski pobłogosławi opłatki i uczestników Wigilii, oraz przygotowane pokarmy.

 

5. Odwiedziny chorych

W najbliższy piątek po południu od 14.00 odwiedzimy chorych, których zwykle odwiedzimy na Pierwszy Piątek miesiąca. Prosimy rodziny o zgłoszenie chorych i starszych, którzy nie są na liście I-szo piątkowej.

 

6. Nowi parafianie

Serdecznie witamy nowych parafian, którzy w ostatnim czasie zamieszkali na terenie naszej parafii. Są to Państwo Antoni i Marika VLIET-MOLNAR, ul Podzamcze 14 i Pani Stanisława Lurka z córkami Bożeną i Barbarą, Pl. Na Groblach 20. Zapraszamy na nabożeństwa do naszego kościoła i życzymy Bożego błogosławieństwa, szczególnie w okresie Bożego Narodzenia.