Ogłoszenia parafialne – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 34. niedziela zwykła – 26.11.2017 r.

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny. Na Mszy św. o godz. 11.00 przyjęcie do Służby Liturgicznej nowych ministrantów. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu: Odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego i akt poświęcenia.

2. Kalendarz liturgiczny

Czwartek – Święto św. Andrzeja Apostoła, odpust u Sióstr Klarysek

Sobota – wspomnienie św. Rafała Chylińskiego, kapłana i zakonnika

3. Adwent i Roraty. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, czyli czas, w którym wspominając pierwsze przyjścia Chrystusa kierujemy nasze myśli i serca ku oczekiwaniu Jego przyjścia na końcu czasów. Adwent to również czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do pobożnego przeżycia tego okresu roku liturgicznego.

Roraty w naszym kościele o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00 rano. Roraty trydenckie w środy o 6:00

4. Bierzmowanie. Spotkania kandydatów do bierzmowania odbywają się w środy o godz. 17.00 w salce przy ul. Kanoniczej 11.

5. Czuwanie z kanonami z Taizé. Wspólna modlitwa śpiewami z Taizé o jedność chrześcijan we wtorek 28 listopada o godz. 20.00 w naszym kościele. Wydarzenie to będzie również okazją do wspólnej modlitwy wszystkich przygotowujących się do wyjazdu na tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych w Szwajcarii do Bazylei, które odbędzie się w dniach 28 grudnia – 1 stycznia.

6. Album o Krzyżu. W zakrystii do nabycia album o krzyżu Adama Bujaka i o Fatimie. Mogą to być ładne prezenty na św. Mikołaja