Ogłoszenia parafialne: 32. Niedziela zwykła 12 listopada 2017 roku

  1. Kalendarz liturgiczny:

Wczoraj obchodziliśmy Święto narodowe odzyskania niepodległości. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny o miłość i zgodę w naszym polskim domu.

 

Niedziela – dziś wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; Dziś również obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się szczególnie za naszych braci i siostry w Syrii i na Bliskim Wschodzie

Poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana. Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski,

Środa  – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, bpa i dra Kościoła

Czwartek – wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia

Piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

Sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

        

  1. Zbiórka na potrzeby ubogich

Dziś w II niedzielę listopada Caritas parafialna zbiera na potrzeby ubogich z naszej parafii. Będzie to jednocześnie zbiórka na Światowy Dzień Ubogiego, jaki zgodnie z życzeniem Ojca św. Franciszka będziemy obchodzić w całym Kościele za tydzień. Dziękujemy wszystkim za każdą ofiarę.

 

  1. Przygotowanie do bierzmowania

Przypominamy młodzieży z gimnazjum o przygotowaniu do bierzmowania. Spotkania odbywają się w salce katechetycznej w każdą środę o godz. 17.00. Prosimy rodziców i katechetów o przypomnienie młodzieży o tych spotkaniach.

 

  1. Akademickie Koło Przyjaciół Radia Maryja

Akademickie Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę 15.11.2017 na Mszę św. o godz. 18.00 i wykład nt. Krzyża trzech papieży na krakowskich Błoniach. W spotkaniu wezmą udział inicjatorzy budowy krzyża w miejscu spotkania Ojca świętego Jana Pawła II, papieża Benedykta i Franciszka w Krakowie: Adam Bujak, Leszek Sosnowski i inż. Antoni Zięba. Po wykładzie spotkanie w salce katechetycznej na ul. Kanoniczej 11 i możliwość nabycia albumów Adama Bujaka.