Ogłoszenia parafialne: 31 niedziela zwykła – 05.11.2017

  1. Kalendarz liturgiczny

Niedziela – Dziś pierwsza niedziela miesiąca listopada. Zapraszamy o 17.30 na Nieszpory Eucharystyczne

Czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Święto

Piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła.

Sobota – wspomnienie św. Marcina z Tours.

W sobotę 11. Listopada wypada Święto Narodowe, 99 rocznica odzyskania niepodległości po latach zaborów. Zapraszamy wieczorem na Mszę św. za Ojczyznę, w czasie której będziemy się modlić o miłość i zgodę w naszym polskim domu.

 

  1. Modlitwy za zmarłych

Do 8 listopada przed Mszą św. wieczorną modlimy się za zmarłych zgłoszonych w wypominkach. Codziennie też możemy zyskać odpust zupełny za naszych zmarłych. Warunki jak już wcześniej wspominaliśmy: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca świętego. Można jeszcze składać wypominki za zmarłych. Za złożone ofiary na wypominki i zamówione intencje mszalne za bliskich zmarłych serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

  1. Przygotowanie do bierzmowania

W październiku rozpoczęło się przygotowanie młodzieży z ostatniej klasy gimnazjum do bierzmowania. Spotkania odbywają się w salce katechetycznej w każdą środę o godz. 17.00. Prosimy rodziców i katechetów o przypomnienie młodzieży o tych spotkaniach.

 

  1. Album o Fatimie

W zakrystii można nabyć kolorowy album o Fatimie wydany przez wydawnictwo Białego Kruka z okazji 100-lecia objawień fatimskich oraz książeczkę o św. Bracie Albercie Chmielowskim z o okazji 100-lecia jego śmierci