Ogłoszenia parafialne: 30. NIEDZIELA ZWYKŁA 29 października 2017 roku

1.   Kalendarz liturgiczny:

Niedziela – Dziś przypada rocznica poświęcenia własnego kościoła Po Mszy św. o 12.30 zaśpiewamy dziękczynne Te Deum

Sobota – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

2.   Nabożeństwa różańcowe

Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe nabożeństwa różańcowe w niedzielę, poniedziałek i wtorek o godz. 17.30

3.   Uroczystość Wszystkich  Świętych

W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 procesja z modlitwami za zmarłych.

4.   Dzień zaduszny

W czwartek obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Po Mszy św. wieczornej procesja z modlitwami za zmarłych.

5.   Odpusty za zmarłych

Wierni, którzy nawiedzą kościół 1 i 2 listopada mogą w tych dniach zyskać odpust zupełny za zmarłych. Należy wówczas odmówić „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”, a także spełnić pozostałe warunki: spowiedź, Komunię świętą i modlitwę według intencji Ojca Świętego.

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się tam za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za zmarłych; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe dni roku cząstkowy.

6.   Wypominki za zmarłych

Zbliża się listopad miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne oraz intencje Mszy św. za zmarłych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7.   Zakończenie renowacji fasady

W czwartek w ub. tygodniu nastąpiło uroczyste zakończenie renowacji fasady naszego kościoła. Koszt całkowity wyniósł 820 tys. zł. Wkład parafii to 205 tys. zł. Bóg zapłać wszystkim za pomoc materialną. Trwa jeszcze renowacja dwóch figur apostołów oraz części fasady północnej od strony Collegium Broscianum