Ogłoszenia parafialne: 17. NIEDZIELA ZWYKŁA 30 lipca 2017 roku

1.                Kalendarz liturgiczny:

Niedziela                  – w dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Piotra Chryzologa

Poniedziałek          – wspomnienie św. Ignacego Loyoli

Wtorek                     – wspomnienie św. Alfonsa Marii de Liguori, doktora Kościoła

Środa                        – Matki Bożej Anielskiej, u Franciszkanów odpust Porcjunkuli

Piątek                       – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów

Sobota                      – Rocznica poświęcenia Bazyliki Santa Maria Maggiore

 

2.                Rocznica Światowych Dni Młodzieży

W sobotę i w niedzielę obchodzimy rocznicę Światowych Dni Młodzieży. Wczoraj odbył się koncert młodzieżowy w Tauron Arenie, a dziś o godz. 12.30 Msza św. W Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

Przypominamy, że w ub. roku w naszym kościele odbywały się katechezy dla młodzieży chińskiej z Tajwanu. Dziś w zakrystii można nabyć album ze Światowych Dni Młodzieży, wydany przez wydawnictwo Białego Kruka.

 

3.                Figury Apostołów

Rozpoczęliśmy akcję zbierania środków finansowych na odnowienie figur Apostołów, które znajdują się przed naszym kościołem. Dziękujemy ofiarodawcom za każdą złotówkę. Bóg zapłać!

 

4.                Modlitwa za Ojczyznę

W pierwszą niedzielę miesiąca sierpnia, czyli za tydzień, będziemy modlić za naszą Ojczyznę na Mszy św. o godz. 11.00. Chcemy wzywać wstawiennictwa Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, którego ziemskie szczątki znajdują się w naszym kościele w intencji Prezydenta RP, Rządu i Parlamentu prosząc Boga przez wstawiennictwo ks. Piotra Skargi o pokój i jedność w naszym narodzie.

 

5.                Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę

W niedzielę wyrusza Piesza Pielgrzymka Krakowska z Krakowa na Jasna Górę. O godz. 7.00 na Wawelu ks. abp Marek Jędraszewski odprawi Mszą św., po której Pielgrzymka wyruszy w drogę.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym, radosnego spotkania przy niedzielnym stole oraz spokojnego odpoczynku wakacyjnego. Szczęść Boże!