Ogłoszenia parafialne: 16. NIEDZIELA ZWYKŁA 23 lipca 2017 roku

1.            Kalendarz liturgiczny:

Niedziela        – dziś przypada Święto św. Brygidy, patronki Europy

Poniedziałek  –  św. Kingi, dziewicy

Wtorek          –  Święto św. Jakuba Apostoła; we wtorek wypada też wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców

Środa             – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

Piątek           – wspomnienie św. Sarbeliusza Mahklufa, kapłana

Sobota           – wspomnienie św. Marty

Z racji wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, zachęcamy do wsparcia akcji zakupu środków transportu dla polskich misjonarzy – jeden grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. Informację znajdziemy na afiszu w gablocie. Bóg zapłać za wspaniałomyślną ofiarność.

2.            Akademickie Koło Przyjaciół Radia Maryja

Członków i sympatyków Akademickiego Koła Radia Maryja zapraszamy na Mszę św. w środę o godz. 18.00. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.            Figury Apostołów

Rozpoczęliśmy akcję zbierania środków finansowych na odnowienie figur Apostołów, które znajdują się przed naszym kościołem. Dziękujemy ofiarodawcom za każdą złotówkę. Bóg zapłać!

4.            Modlitwa za Ojczyznę

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca będziemy modlić za naszą Ojczyznę na Mszy św. o godz. 11.00. Będziemy wzywać wstawiennictwa Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, którego ziemskie szczątki znajdują się w naszym kościele. Ks. Piotr Skarga wzywał wszystkich Polaków do miłości ziemskiej Ojczyzny i stał się Patronem pojednania narodowego.

Wszystkim parafianom i Gościom życzymy pogodnej niedzieli w gronie rodzinnym, na spotkaniu przy świątecznym stole oraz dobrego odpoczynku wakacyjnego. Szczęść Boże!