Ogłoszenia parafialne: 11. NIEDZIELA ZWYKŁA 18 czerwca 2017 r.

Eucharystia to uczta miłości. Bóg kocha nas mimo naszych grzechów. W czasie Mszy św. niedzielnej dziękujemy Bogu za siebie i za swoich bliskich, za świat i za wszystko, co Bóg nam daje.

Ogłoszenia parafialne:

1. Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek – wspomnienie św. Romualda, opata

Środa – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych

Sobota – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

2. Nabożeństwo czerwcowe i Oktawa Bożego Ciała

Nabożeństwo z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odprawiane codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną. Procesja z okazji Oktawy Bożego Ciała codziennie do czwartku po Mszy św. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków.

3. Zakończenie roku szkolnego

W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego dla szkół podstawowych, gimnazjów i liceum. W najbliższy czwartek Msza św. na zakończenie roku dla Szkoły Podst. Nr 16 z ul. Dietla o godz. 9.00, a o godz. 11.00 zakończenie roku dla Gimnazjum nr 1 z ul. Bernardyńskiej. W piątek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla I LO im. Nowodworskiego, a o godz. 10.00 dla szkoły podstawowej Sióstr Urszulanek z ul. Starowiślnej.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy radosnego odpoczynku niedzielnego i spotkania przy świątecznym  stole. Dzieciom i młodzieży dobrych wakacji. Owocnego spotkanie z Bogiem odkrywanym w bliźnich i w przyrodzie.