Ogłoszenia parafialne: 10. NIEDZIELA ZWYKŁA 11 czerwca 2017 r.

1. Niedziela Najświętszej Trójcy

Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele powszechnym jako Niedziela Przenajświętszej Trójcy. W naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek – wspomnienie bł. Juliana Nowowiejskiego bpa, ks. Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy 108 Męczenników II wojny światowej

Wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i dra Kościoła

Środa – wspomnienie bł. Michała Kozala bpa i męczennika

Czwartek – Uroczystość Bożego Ciała

Sobota – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

3. Uroczystość Bożego Ciała

W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w niedzielę. Główna procesja z okazji Bożego Ciała wyruszy z Wawelu na Rynek Główny drogą królewską ok. godz. 10.00. Ok 10.45 procesja zatrzyma się przed naszym kościołem przy drugim ołtarzu. Zostanie tu odczytana Ewangelia i wygłoszone kazanie. Zapraszamy naszych parafian do udziału w tej procesji.

4. Procesja parafialna z okazji Bożego Ciała

Z okazji Uroczystości Bożego Ciała procesja do 4 ołtarzy w naszym kościele odbędzie się na zakończenie Mszy św. wieczornej około godz.  18.30.

Od piątku procesja eucharystyczna w Oktawie Bożego Ciała
na zakończenie Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w procesji parafialnej i w Oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy szczególnie dzieci I-komunijne do przyjścia w strojach komunijnych.

5. Nabożeństwo czerwcowe i procesja fatimska

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.30. We wtorek 13 czerwca nabożeństwo fatimskie w połączeniu z procesją Oktawy Bożego Ciała. Zachęcamy do przyniesienia świec.

6. 44. Liceum Ogólnokształcące

Od 1 września 2017 roku Gimnazjum nr. 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego przy ul. Bernardyńskiej 7 w Krakowie zostało przekształcone w wyniku reformy polskiej szkoły w 44 Liceum Ogólnokształcące. W imieniu Dyrekcji, Grona pedagogicznego i Uczniów serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisywania się do tego Liceum.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do domu Ojca śp. Tamara Pyrdek z ul. Zwierzynieckiej 34/18. Przeżyła lat 91. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie!