Ogłoszenia parafialne – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 28 maja 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Wtorek – św. Jana Sarkandra, męczennika

Środa – Święto Nawiedzenia NMP

Czwartek – św. Justyna męczennika

Sobota – wspomnienie męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

2. Nabożeństwo majowe – Nabożeństwa czerwcowe

Ostatnie nabożeństwo majowe w poniedziałek, wtorek i środę będą o godz. 17.30. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Będą one odprawiane przed Mszą św. o godz. 17.30. Msza św. wieczorna pozostaje o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

3. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego

Od ub. czwartku odprawiamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Nowenna jest na zakończenie nabożeństwa majowego a od czwartku na zakończenie nabożeństwa czerwcowego. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

4. Zmarli

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Zbigniew Wodecki z ul. Koletek. Pogrzeb będzie w najbliższy wtorek o godz. 12.00 w Bazylice Mariackiej. Pomódlmy się za naszego Parafianina – Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie!