IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7 maja 2017 r.

„Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za mną”. Tymi słowami gromadzi nas Pan Jezus wokół stołu eucharystycznego. Przeprośmy Boga za swoje grzechy.

Ogłoszenia parafialne:

1. Kalendarz liturgiczny

Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza – modlimy się o powołania kapłańskie. Dziś też pierwsza niedziela miesiąca z tej racji adoracja Najświętszego Sakramentu.

Poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława BM głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji. Dzień imienin kard. Stanisława Dziwisza, którego polecamy naszym modlitwom.

Piątek  – wspomnienie św. Pankracego

Sobota  – wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. W tym roku obchodzimy 100-lecie objawień fatimskich

 

2. Święcenia diakonatu

W poniedziałek 8 maja w katedrze na Wawelu święcenia diakonatu. 21 kandydatów z Archidiecezji Krakowskiej otrzyma święcenia diakonatu z rąk ks. abpa Marka Jędraszewskiego. Polecamy ich naszym modlitwom.

 

3. Procesja św. Stanisława BM

W przyszłą niedzielę 14 maja procesja z Wawelu na Skałkę. Początek procesji o godz. 9.00. O godz. 10.00 Msza św. na Skałce i powrót procesji ok. godz. 12.30 na Wawel. Zapraszamy do udziału w procesji.

 

4. Nabożeństwa Fatimskie

W tym roku zapraszamy na nabożeństwa fatimskie, które będą odbywać się w naszym kościele od maja do października każdego 13 miesiąca. Msza św. o godz. 18.00 następnie procesja fatimska z modlitwą różańcową. Pierwsze nabożeństwo w najbliższą sobotę 13 maja.

 

5. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Maria Mirtyńska lat 86, zam. ul. Dietla 52/4 b.

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.