III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19 marca 2017 r.

Ogłoszenia parafialne:

1. Kalendarz liturgiczny

Uroczystość św. Józefa  – dziś przeżywamy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Pana Jezusa. Z racji III Niedzieli Wielkiego Postu uroczystość ta została przeniesiona na poniedziałek. W klasztorze Sióstr Bernardynek na Poselskiej w poniedziałek 20.03.2017 odpust.

Czwartek – wspomnienie św. Turybiusza z Mongrovejo, biskupa

Sobota – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

2. Wielki Post

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w piątki o godz. 17.15 a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00.

3. Rekolekcje wielkopostne

W tym tygodniu od poniedziałku do środy od godz. 13.00 do 14.00 w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla młodzieży I LO im. Nowodworskiego. Rekolekcje prowadzi ks. dr Wojciech Węgrzyniak. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży.

4. Spotkania ministrantów i lektorów oraz członkiń scholi

We każdy wtorek o godz. 17.00 w salce katechetycznej odbywa się spotkanie ministrantów i lektorów oraz członkiń scholi parafialnej. Zapraszamy młodzież która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania do służby liturgicznej ołtarza.  Spotkania prowadzi ks. Tomasz Koszarek, wikariusz i katecheta w I LO.

5. Mitingi grypy AA „Kanonicza”

Mitingi grupy AA „Kanonicza” w salce katechetycznej o godz. 19.00 w każdy czwartek. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy mają problem alkoholowy i pragną coś zmienić w swoim życiu.

6. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Janina Kurpiel, lat 90, Pl. Na Groblach 17/15
+ Bogumił Jankowicz, lat 58, ul. Tarłowska 4/1